şirket profili resim

Sivil Yaşam Derneği

Düşün, Düşle, Harekete Geç!

Dernek Hakkında:

2013 yılında Bursa’da farklı ulusal ve uluslararası platformda görev almış gençlerin bir arayagelerek kurduğu Sivil Yaşam Derneği, bugün hem ulusal hem uluslararası mecrada adındansıkça söz ettiren bir gençlik derneği konumundadır. Siyasetten uzak yapısı, bilimsel ve kanıtadayalı uygulamalar yürütmesi, odak noktasına her daim gençleri koyması ve gerçekçi hedeflerdoğrultusunda yürüttüğü çalışmalarıyla derneğimiz, kurulduğu günden bu yana emin adımlarlailerlemektedir. Uluslararası mecrada yürüttüğümüz birçok proje ve ortaklıkların yanında;derneğimiz Türkiye’de Birleşmiş Milletler ECOSOC Danışmanlık Statü’süne sahip olan tekgençlik derneğidir. Sivil Yaşam Derneği tüm çalışmalarını Avrupa Komisyonu, Avrupa GençlikForumu, Gençlik ve Spor Bakanlığı gibi kuruluşların Gençlik Politikaları altında kabul ettiği 6temel alanda ortaya koymaktadır. SİYAMDER, ülkemizdeki Eurodesk temas noktalarından birisiolarak, gençlerimizin Avrupalılaşma yolundaki en büyük destekçilerindendir.

Derneğimizin temel kuruluş amacı; gençlerin sorun ve ihtiyaçlarını karar alıcılara iletmek,gençlerin kişilik ve liderlik yeteneklerini geliştirmesini sağlamak ve karar alma mekanizmalarınagençlik katılımını arttırmaktır. Ürettiği tüm proje ve eğitimleri yaygın eğitim tekniklerinikullanarak, interaktif uygulamalarla gönüllülerin farklı deneyimler yaşatmakta ve eğlenme ileöğrenmenin bir arada olabileceğini göstermektedir. Bu kapsamda Sivil Yaşam Derneği;geliştirdiği eğitim modülleri, ulusal programlar ve yüzlerce gençlik çalışmasıyla sahada aktifşekilde rol almaktadır.

Gençlerin daha nitelikli, daha aktif ve profesyonel hayata hazır olması için ürettiğimiz projeler,programlar, eğitim modülleri ve ulusal etkinlikler ile Türkiye’nin onlarca farklı şehrinde binlercegönüllümüzle faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

Amatör ruhla profesyoneller işler başarmak mottosuyla çıktığımız bu yolda, Sivil Yaşam Derneğiolarak binlerce gönüllümüz, 18 ulusal yöneticimiz ve Akademik Danışma Kurulu’muz ile ülkemizgençlerini gönüllülük yapmaya davet ediyoruz.

Yüklendi