şirket profili resim

İmece Network Eğitim ve Kültür Derneği

Dernek Hakkında:

Nedir?

İmece Network, eğitim ve kültür alanında çalışan bir gençlik kuruluşudur. Tüzel kişiliği Dernektir. Gençleri anlayan, onların yanında duran, gençler için gençlerle birlikte çalışan bir kurumdur. Gençlerin yaşadığı sorunlara dokunur. Türkiye'de tohumları atıldığı için ismi “imece” dir.

Nasıl?

İmece Network hiyerarşik bir şekilde yapılanmıyor. Kimsenin kartında başkan yazmıyor. Yetkinlik, liyakat, gönüllülük ve istekliliğe önem veriyor. Yöntem olarak çoğu faaliyetini yardımlaşarak ve gönüllüleriyle birlikte gerçekleştiyor.

Vizyon?

İmece Network, Türkiye'nin ilk AB çapında faaliyet gösteren gençlik kuruluşu olma niyetiyle yola çıktı. En az 8 ülkede faaliyet gösteren bir kuruluş olmak için çalışmalarını sürdürüyor. İlk temsilciliğini Birleşik Krallık'ta açtı. Londra'da toplum yararına şirket olarak çalışmaya başladı.

Anahtar kelimeleri?

Kültürel Çeşitlilik, İnsan Hakları, Sosyal Dahil Etme ve Katılım.

Ne yapıyor?

Eğitim ve kültür üzerine farkındalık yaratacak faaliyetlerde bulunuyor. Avrupa Birliği programları sayesinde gençlere yönelik seminerler, eğitim kursları ve gençlik değişimleri organize ediyor. Yerelde gönüllü etkinliklerde bulunuyor.

Renkleri?

Anadolu’nun tüm renklerini barındırsa da logosu kırmızı ve siyahtır. Kırmızı rengini doğduğu topraklardan alır. Bir rengi de siyahtır çünkü bu topraklarda 'çok acı var'.

Daha başka?

Ekipte yer almak isteyen gönüllülere her zaman kapısı açıktır.

Öyleyse?

Sen de gel!

Yüklendi